Report z CC Ostrava 11.4.2018

Report z CC Ostrava
BÁJEČNÝ A VELICE VYDAŘENÝ ÚVOD MČR a POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018
236 STARTUJÍCÍCH A 26.289,- Kč PRO MARTINA BERANA!!!


Po více jak pětiměsíční závodní pauze se první dubnový víkend 7.-8.4.2018 rozjela v Ostravě - Mariánských horách, další sezóna divize Endura Českomoravské asociace motocyklového sportu seriálem Mistrovství České republiky a Poháru CAMS Cross Country OPEN 2018.
První letošní mistrovský podnik hostili pořadatelé z Motosport klubu Ostrava a je třeba hned v úvodu poznamenat, že se k jejich chvályhodné, utěšené a všemi vysoce kladně hodnocené snaze se svým dílem přidalo i krásné jarní slunečné počasí s teplotami vysoce nad 15 stupňů celsia a všude přítomná pohodová a přátelská atmosféra vyšperkovaná pěknou diváckou účastí.

Celým víkendem se navíc nesl báječný duch solidarity při pomoci Martinovi Beranovi. Účastník našeho seriálu si v loni při jízdě na motocyklu poranil páteř a nyní je připoután k invalidnímu vozíku.
Při dobrovolném výběru do kasičky se nashromáždilo úctyhodných 26.289,- Kč. Akce bude pokračovat i na dalších podnicích CAMS až do červnového podniku v Rudníku, kde bude Martinovi celková vybraná částka předána.
Navíc před prvním letošním startem jsme Martina společně pozdravili v on-line přenosu a nalepením samolepky s jeho startovním číslem 903 všemi, kdo do kasičky přispěli, jsme Martina i "svezli" během závodů na svých strojích.

Ostravský závodní areál je specifický především tím, že je za chemičkou a na téměř absolutní rovině břehu Odry. To však neznamená, že by šlo o jednoduchý začátek sezóny. Ba právě naopak. Trať je dlouhá 6400 metrů a pořadatelé na ní připravili krom složitých výjezdů a sjezdů, úplně vše, co k terénnímu závodění patří. Klasické endurové lesní pasáže, motokrosové prvky, extrém úsek plný umělých překážek, dlouhé rovinky, táhlé i zavřené zatáčky, kamení a několik různých typů povrchu. Na své si přišel opravdu každý jezdec a po dlouhé zimě se tato volba ukázala jako nejlepší možná.

Hned první start Poháru a některých mistrovských kategoriích –MČR Veterán 50, 80 OPEN a ŽENY, jasně ukázal, že závody asociace CAMS budou letos ve znamení lítých bojů o každou příčku ve vysoké konkurenci v každé vypsané třídě a kategorii a při pohledu na naplněný startovní rošt se je opravdu letos na co těšit.
Po prvním letošním stominutovém závodu, slavili vítězství ve svých kategoriích, Petr Dokoupil z Beta enduro teamu – Veterán 50, Vladimír Duchoslav z Kovom Racing Teamu Liberec v kategorii 80 OPEN, Michaela Polívková – Beta enduro team v kategorii ŽENY. V poháru se z prvních letošních vítězství radovali E1 – Jiří Lečbych Enduro Team Slovácko, E2 Tomáš Vašek, E3 Roman Šebesta, Veterán Open Miloš Lelek MSK Motosport a mezi pohárovými Veterány 50 Luboš Dvořáček opět z MSK Motosportu.

Ve 12.30 hod. se na svůj první letošní start postavili i jezdci MČR I. a II. výkonnostní třídy.
I v tomto případě šlo při pohledu na startovní rošt o jasný signál v jak silné konkurenci budou letos jezdci sbírat mistrovské body a pódiová umístění.
Letošní první vítězství si po dvouhodinovém závodu v absolutním pořadí vybojoval Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava a mezi mistrovskými veterány bral první letošní vítezství Daniel Neumann. Ve II. výkonnostní třídě se těšili z prvního plného bodového zisku Vojtěch Sekanina z Enduro klubu Palkovice v kategorii E1, JIří Kelich z KESTONE Teamu v kategorii E2 a mezi veterány Štěpán Říha.

V 15.30 hod. se ke svému závodu postavili i hobby jezdci a dvojice, aby bojovali o pohár starosty Mariánských hor. Dvouhodinovka i zde přinesla pěkný divácký zážitek, avšak bohužel i několik zranění. Bohužel, jeden z jezdců přecenil své síly na jedné z překážek a zlomil si obratel. Doufejme, že půjde jen o zlomeninu a jezdec se brzy vrátí ke své vášni. Lékařská služba se tentokrát opravdu nenudila. Naštěstí všechna zranění, krom zlomeného obratle, byla lehčího rázu.
Pohár starosty nakonec vybojovali Jakub Langhamr a David Kejzlar ve dvojicích Elite, Miroslav Pavlík a Bohumil Michálek ve dvojicích hobby, Jaroslav Čihák v kategorii Hobby veterán a Martin Prokeš v kategorii Hobby OPEN.
Večerní jarní pohodu dokreslila jasná obloha a zábava s místní kapelou. První den letošního seriálu Cross Country pod hlavičkou CAMS byl za námi a my už netrpělivě natěšení vyhlíželi den druhý.

Nedělní ráno nás opět pozdravilo slunečními paprsky a příjemnými teplotami kolem deseti stupňů celsia. Program dne byl již v sobotu odložen o půl hodiny, pro oznámené zpoždění záchranné služby, a tak ti kdo slavili úspěchy o trochu déle, si mohli o půl hodinky přispat.
Ranní program v neděli většinou otevírají junioři v kategoriích 50 a 65 ccm. Bohužel už loni se nám na startu scházelo oproti letům minulým velmi málo jezdců. Buď odešli do motokrosu nebo dorostli a startují ve vyšších třídách.
Ne jinak tomu bylo i v Ostravě kde se na startu sešli jen dva jezdci na strojích o obsahu 65 ccm a jedna padesátka.
Pokud se situace nezlepší budeme vážně uvažovat co s těmi to kategoriemi, zda je vůbec vypisovat či ne, a to by myslím byla velká škoda.
Vítězství si z Ostravy odvezli Ondřej Kohut a Michal Klimeš.

V 10.30 hod. se na svůj druhý víkendový start postavilo opět více než osm desítek jezdců v pohárových a některých mistrovských kategoriích a ještě jednou se utkali o sadu bodů do tabulky seriálu.
Po sto minutovém boji na již značně rozbité trati brali plný počet bodů: Květoslav Kovář v MČR I Veterán 50, Vladimír Duchoslav Kovom Racing Team Liberec v kategorii MČR I 80 OPEN, Michaela Polívková Beta enduro team mezi ženami, Jiří Lečbych Enduro team Slovácko v Pohárových E1, Tomáš Vašek v E2, Robert Greihansel v E3, Miloš Lelek MSK Motorsport v kategorii Veterán OPEN a Luboš Dvořáček z MSK Motorsport v kategorii Veterán 50.

Ve 13.00 hod. odstartoval druhý mistrovský závod.
Stejně jako v sobotu byl absolutně nejrychlejším jezdcem domácí Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava a mezi mistrovskými veterány byl nejrychlejší Rudolf Kavský z Beta enduro teamu.
V MČR II E1 bral vítězství Pavel Šmahel SMX RACING TEAM Rudník, E2 ovládl Jiří Kelich z KESTONE Racing a nelepší dvojkový veterán byl Petr Janeček.

Na závěr prvního víkendu lze jen konstatovat, že to byl skvělý úvod dalšího ročníku MČR a Poháru CAMS, velmi dobrá pořadatelská práce a skvělá atmosféra mezi 236 jezdci ze všech koutů naší vlasti.
Příští podnik bude hostit Šiklův mlýn a to konkrétně 5.-6. května 2018. Na viděnou v květnu.

Jiří Kučera
Předseda Divize Enduro

TV reportáž na Seznam Zprávy


2.8.2018

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA CROSS COUNTRY ŠTERNBERK

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA 6. PODNIK MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 - 1.-2.9.2018 ŠTERNBERK Na entry.timechip.cz byla spuštěna registrace pro licenční jezdce. Pro hobby bude...

číst více


26.7.2018

ES ÚŠTĚK 6.-7.10.2018 - ZRUŠENO

MOŽNÝ ZÁSAH DO SOUTĚŽNÍHO SYSTÉMU ENDURA CAMS 2018!!! Bohužel dnes pro Vás nemám dobrou zprávu. Po všech jednáních a kladných souhlasech vlastníků pozemků, nájemců a...

číst více


20.7.2018

SPUŠTĚNÍ REGISTRACE OPAŘANY - LICENCE + HOBBY

V pondělí 23.7.2018 v 17.00 hod. bude spuštěna registrace pro 2. podnik MČR a POHÁR CAMS ENDURO OPEN 2018 včetně registrace do hobby závodu. Registrace bude ukončena ve středu 22.8. a do...

číst více


17.7.2018

ZLATO Z HOR VYDOLOVAL MARTIN VOLNÝ

START 1. PODNIKU SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS ENDURO OPEN 2018 HOSTILI ZLATÉ HORY V JESENÍKÁCH. Premiérově zavítalo Enduro do již téměř bohem zapomenutého zlatokopeckého...

číst více


8.7.2018

DODATEČNÁ REGISTRACE ES ZLATÉ HORY

ZLATÉ HORY....ještě 24 volných míst. Pokud jste nestihli registraci nebo jste si to rozmysleli na poslední chvíli a jste ochotni zaplatit o 200,- Kč na místě vyšší startovné, tak...

číst více


5.7.2018

MOŽNOST TRÉNINKU PŘED ES VE ZLATÝCH HORÁCH

V nedalekých Glucholazech cca 8 km od místa konání prvního letošního Enduro sprintu ve Zlatých Horách je tréninková trať s možností každodenního trénování od 15 - 19 hodin....

číst více


4.7.2018

NÁVŠTĚVA ZLATÝCH HOR

Pokud se rozhodnete pro prodloužený víkend v rámci 1. Enduro Sprintu ve Zlatých Horách a chcete využít zlevněných vstupů, které pro Vás zajistili pořadatelé podniku, stačí při...

číst více


3.7.2018

POD JEŠTĚDEM VE VESCI SE OPĚT ZÁVODILO NA TERÉNNÍCH SPECIÁLECH

5. díl Mistrovství ČR a Poháru CAMS se uskutečnil ve sportovním areálu Vesec 30.6. - 1.7.2018 a zájem o závody v severočeské metropoli byl rekordní. Celkem se v Liberci postavilo na start...

číst více


26.6.2018

ES ZLATÉ HORY-START REGISTRACE HOBBY 26.6.2018 - 19.00h

POZOR, POZOR!!! START REGISTRACE HOBBY JEZDCŮ DO ZÁVODU ENDRURO SPRINT ZLATÉ HORY ÚTERÝ - 26.6.2018 v 19.00 hod. PLATBU JE NUTNÉ PROVÉST OBRATEM NEJPOZDĚJI DO: 3.7.2018...

číst více


25.6.2018

5. díl CROSS COUNTRY V LIBERCI již nadcházející víkend 30.6. - 1.7.2018

Další letošní podnik seriálu federace CAMS v CROSS COUNTRY bude hostit pod Ještědem liberecký všesportovní areál Vesec od taktovkou pořadatelů z KOVOM Racing teamu. Opět se bude...

číst více


21.6.2018

FOTO a VIDEOGALERIE z CC RUDNÍK 2018

ODKAZY na FOTO a VIDEOGALERIE z CROSS COUNTRY RUDNICKÁ ROKLE 2018 FOTO: Motodejv  V. Tajflová  J. Hroneš F. Kudela  VIDEO: Sestřih závodů MČR CROSS...

číst více


19.6.2018

REPORT z CROSS COUNTRY RUDNÍK

MEZI JEZDCI SE V RUDÉM PEKLE NEJLÉPE ORIENTOVALI V SOBOTU MILOŠ ŠKUTA A V NEDĚLI STANISLAV ČVRTKA. NOČNÍ ZÁVOD DO VRCHU POZNAL PO 4 LETECH NOVÉHO VÍTĚZE...STAL SE JÍM KRYŠTOF...

číst více


11.6.2018

POZVÁNKA a INFO-ENDURO SPRINT ZLATÉ HORY-14.-15.7.2018

Objevte s námi další krásný kout naší země a pohostinnost tohoto kraje při premiérovém podniku divize endura CAMS v Jeseníkách, v režii pořadatelského teamu HAM ZLATÉ...

číst více


8.6.2018

Pozvánka na CROSS COUNTRY RUDNICKÁ ROKLE 16.-17.6.2018

Seriál MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 se v RUDNICKÉ ROKLI 16. - 17. června 2018 přehoupne do své druhé poloviny. Pro jezdce HOBBY je opět vypsán závod „O POHÁR RUDNICKÉ...

číst více


4.6.2018

SPUŠTĚNA REGISTRACE - ENDURO ZLATÉ HORY

MČR A POHÁR CAMS ENDURO OPEN 2018 - SPUŠTĚNA REGISTRACE PRO LICENČNÍ JEZDCE NA PRVNÍ PODNIK VE ZLATÝCH HORÁCH 14.-15.-7.2018 Právě byla spuštěna registrace na 1. ENDURO SPRINT ve...

číst více