Report z CC Ostrava 11.4.2018

Report z CC Ostrava
BÁJEČNÝ A VELICE VYDAŘENÝ ÚVOD MČR a POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018
236 STARTUJÍCÍCH A 26.289,- Kč PRO MARTINA BERANA!!!


Po více jak pětiměsíční závodní pauze se první dubnový víkend 7.-8.4.2018 rozjela v Ostravě - Mariánských horách, další sezóna divize Endura Českomoravské asociace motocyklového sportu seriálem Mistrovství České republiky a Poháru CAMS Cross Country OPEN 2018.
První letošní mistrovský podnik hostili pořadatelé z Motosport klubu Ostrava a je třeba hned v úvodu poznamenat, že se k jejich chvályhodné, utěšené a všemi vysoce kladně hodnocené snaze se svým dílem přidalo i krásné jarní slunečné počasí s teplotami vysoce nad 15 stupňů celsia a všude přítomná pohodová a přátelská atmosféra vyšperkovaná pěknou diváckou účastí.

Celým víkendem se navíc nesl báječný duch solidarity při pomoci Martinovi Beranovi. Účastník našeho seriálu si v loni při jízdě na motocyklu poranil páteř a nyní je připoután k invalidnímu vozíku.
Při dobrovolném výběru do kasičky se nashromáždilo úctyhodných 26.289,- Kč. Akce bude pokračovat i na dalších podnicích CAMS až do červnového podniku v Rudníku, kde bude Martinovi celková vybraná částka předána.
Navíc před prvním letošním startem jsme Martina společně pozdravili v on-line přenosu a nalepením samolepky s jeho startovním číslem 903 všemi, kdo do kasičky přispěli, jsme Martina i "svezli" během závodů na svých strojích.

Ostravský závodní areál je specifický především tím, že je za chemičkou a na téměř absolutní rovině břehu Odry. To však neznamená, že by šlo o jednoduchý začátek sezóny. Ba právě naopak. Trať je dlouhá 6400 metrů a pořadatelé na ní připravili krom složitých výjezdů a sjezdů, úplně vše, co k terénnímu závodění patří. Klasické endurové lesní pasáže, motokrosové prvky, extrém úsek plný umělých překážek, dlouhé rovinky, táhlé i zavřené zatáčky, kamení a několik různých typů povrchu. Na své si přišel opravdu každý jezdec a po dlouhé zimě se tato volba ukázala jako nejlepší možná.

Hned první start Poháru a některých mistrovských kategoriích –MČR Veterán 50, 80 OPEN a ŽENY, jasně ukázal, že závody asociace CAMS budou letos ve znamení lítých bojů o každou příčku ve vysoké konkurenci v každé vypsané třídě a kategorii a při pohledu na naplněný startovní rošt se je opravdu letos na co těšit.
Po prvním letošním stominutovém závodu, slavili vítězství ve svých kategoriích, Petr Dokoupil z Beta enduro teamu – Veterán 50, Vladimír Duchoslav z Kovom Racing Teamu Liberec v kategorii 80 OPEN, Michaela Polívková – Beta enduro team v kategorii ŽENY. V poháru se z prvních letošních vítězství radovali E1 – Jiří Lečbych Enduro Team Slovácko, E2 Tomáš Vašek, E3 Roman Šebesta, Veterán Open Miloš Lelek MSK Motosport a mezi pohárovými Veterány 50 Luboš Dvořáček opět z MSK Motosportu.

Ve 12.30 hod. se na svůj první letošní start postavili i jezdci MČR I. a II. výkonnostní třídy.
I v tomto případě šlo při pohledu na startovní rošt o jasný signál v jak silné konkurenci budou letos jezdci sbírat mistrovské body a pódiová umístění.
Letošní první vítězství si po dvouhodinovém závodu v absolutním pořadí vybojoval Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava a mezi mistrovskými veterány bral první letošní vítezství Daniel Neumann. Ve II. výkonnostní třídě se těšili z prvního plného bodového zisku Vojtěch Sekanina z Enduro klubu Palkovice v kategorii E1, JIří Kelich z KESTONE Teamu v kategorii E2 a mezi veterány Štěpán Říha.

V 15.30 hod. se ke svému závodu postavili i hobby jezdci a dvojice, aby bojovali o pohár starosty Mariánských hor. Dvouhodinovka i zde přinesla pěkný divácký zážitek, avšak bohužel i několik zranění. Bohužel, jeden z jezdců přecenil své síly na jedné z překážek a zlomil si obratel. Doufejme, že půjde jen o zlomeninu a jezdec se brzy vrátí ke své vášni. Lékařská služba se tentokrát opravdu nenudila. Naštěstí všechna zranění, krom zlomeného obratle, byla lehčího rázu.
Pohár starosty nakonec vybojovali Jakub Langhamr a David Kejzlar ve dvojicích Elite, Miroslav Pavlík a Bohumil Michálek ve dvojicích hobby, Jaroslav Čihák v kategorii Hobby veterán a Martin Prokeš v kategorii Hobby OPEN.
Večerní jarní pohodu dokreslila jasná obloha a zábava s místní kapelou. První den letošního seriálu Cross Country pod hlavičkou CAMS byl za námi a my už netrpělivě natěšení vyhlíželi den druhý.

Nedělní ráno nás opět pozdravilo slunečními paprsky a příjemnými teplotami kolem deseti stupňů celsia. Program dne byl již v sobotu odložen o půl hodiny, pro oznámené zpoždění záchranné služby, a tak ti kdo slavili úspěchy o trochu déle, si mohli o půl hodinky přispat.
Ranní program v neděli většinou otevírají junioři v kategoriích 50 a 65 ccm. Bohužel už loni se nám na startu scházelo oproti letům minulým velmi málo jezdců. Buď odešli do motokrosu nebo dorostli a startují ve vyšších třídách.
Ne jinak tomu bylo i v Ostravě kde se na startu sešli jen dva jezdci na strojích o obsahu 65 ccm a jedna padesátka.
Pokud se situace nezlepší budeme vážně uvažovat co s těmi to kategoriemi, zda je vůbec vypisovat či ne, a to by myslím byla velká škoda.
Vítězství si z Ostravy odvezli Ondřej Kohut a Michal Klimeš.

V 10.30 hod. se na svůj druhý víkendový start postavilo opět více než osm desítek jezdců v pohárových a některých mistrovských kategoriích a ještě jednou se utkali o sadu bodů do tabulky seriálu.
Po sto minutovém boji na již značně rozbité trati brali plný počet bodů: Květoslav Kovář v MČR I Veterán 50, Vladimír Duchoslav Kovom Racing Team Liberec v kategorii MČR I 80 OPEN, Michaela Polívková Beta enduro team mezi ženami, Jiří Lečbych Enduro team Slovácko v Pohárových E1, Tomáš Vašek v E2, Robert Greihansel v E3, Miloš Lelek MSK Motorsport v kategorii Veterán OPEN a Luboš Dvořáček z MSK Motorsport v kategorii Veterán 50.

Ve 13.00 hod. odstartoval druhý mistrovský závod.
Stejně jako v sobotu byl absolutně nejrychlejším jezdcem domácí Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava a mezi mistrovskými veterány byl nejrychlejší Rudolf Kavský z Beta enduro teamu.
V MČR II E1 bral vítězství Pavel Šmahel SMX RACING TEAM Rudník, E2 ovládl Jiří Kelich z KESTONE Racing a nelepší dvojkový veterán byl Petr Janeček.

Na závěr prvního víkendu lze jen konstatovat, že to byl skvělý úvod dalšího ročníku MČR a Poháru CAMS, velmi dobrá pořadatelská práce a skvělá atmosféra mezi 236 jezdci ze všech koutů naší vlasti.
Příští podnik bude hostit Šiklův mlýn a to konkrétně 5.-6. května 2018. Na viděnou v květnu.

Jiří Kučera
Předseda Divize Enduro

TV reportáž na Seznam Zprávy


21.5.2018

SPUŠTĚNA REGISTRACE DO ZÁVODŮ - RUDNICKÁ ROKLE

BYLA SPUŠTĚNA REGISTRACE NA 4. PODNIK MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 - 16. a 17. ČERVNA vč. HOBBY JEZDCŮ pro SOBOTNÍ ZÁVOD 16. ČERVNA 2018 "O POHÁR RUDNICKÉ ROKLE 2018". Do...

číst více


20.5.2018

3. podnik MČR a Poháru CROSS COUNTRY v Dobřanech

Nadcházející víkend 26.-27. května 2018 se opět roztočí kola seriálu MČR a Poháru Cross Country OPEN 2018 pod vlajkou CAMS. Tentokrát budou hostiteli západočeské Dobřany pod taktovkou...

číst více


14.5.2018

ZAPRÁŠENÝ ŠIKLŮV MLÝN

2.podnik mistrovství ČR a Poháru CAMS v areálu Šiklova mlýnu provázelo teplé, slunečné, ale velmi prašné počasí… 249 - 169 licenčních a 80 hobby jezdců na startu druhého...

číst více


11.5.2018

FOTOGALERIE z CC ŠIKLŮV MLÝN

FOTOGALERIE: Jaroslav Urbanec  Věra Tajflová  František Kudela  Jaroslav Hroneš  Vojtěch Lavický - sobota 1. část  a 2....

číst více


1.5.2018

SPUŠTĚNA REGISTRACE - DOBŘANY

Pro 3. podnik MČR a POHÁR CAMS CC OPEN 2018 byla spuštěna registrace. Jak licenční jezdci, tak i hobby jezdci se mohou registrovat na: entry.timechip.cz Dvojice se můžou přihlásit...

číst více


24.4.2018

POZVÁNKA NA CC ŠIKLŮV MLÝN

5. - 6. KVĚTNA 2018 - 2.PODNIK MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ JIŽ KLEPE NA DVEŘE. OPĚT SE POJEDE I O POHÁR ŠIKLOVA MLÝNA V KATEGORIÍCH HOBBY A...

číst více


14.4.2018

REGISTRACE CC ŠIKLŮV MLÝN

Byla spuštěna registrace na 2. podnik MČR a Pohár CAMS CC OPEN 2018 včetně registrace pro Hobby. Přihlásit do závodu se můžete ZDE.  Jiří Kučera Předseda Divize...

číst více


11.4.2018

Report z CC Ostrava

BÁJEČNÝ A VELICE VYDAŘENÝ ÚVOD MČR a POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 236 STARTUJÍCÍCH A 26.289,- Kč PRO MARTINA BERANA!!! Po více jak pětiměsíční závodní pauze se první...

číst více


10.4.2018

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE z CC OSTRAVA 2018

FOTOGALERIE: Pozdrav pro Martina Berana  Pohár CAMS - sobota - 1. část  Pohár CAMS - sobota - 2. část  MČR II. a MČR II. - sobota  Hobby a...

číst více


3.4.2018

PRVNÍ ZÁVODY CROSS COUNTRY V OSTRAVĚ

DÁMY A PÁNOVÉ - JE TO TADY.... O nadcházejícím víkendu se rozběhne další sezóna pod vlajkou CAMS. Stejně jako v roce 2017 bude první podnik hostit trať za chemičkou v Ostravě -...

číst více


27.3.2018

INVALIDNÍ VOZÍK PRO MARTINA BERANA BUDE UHRAZEN Z NADAČNÍHO FONDU AUTOMOTODROMU BRNO

Díky laskavému srdci a ochotě paní ředitelky Ivany Ulmanové a spolupráci s CAMS bude potřebná částka na úhradu invalidního vozíku poskytnuta z nadačního fondu pro rozvoj...

číst více


23.3.2018

CELKOVÉ VYHLAŠOVÁNÍ VÝSLEDKŮ SERIÁLU DO 5. MÍSTA I V ENDUROSPRINTECH

Jednomyslným rozhodnutím pořadatelů a jejich ochotě se na vyhlášení finančně spolupodílet, došlo k rozhodnutí o vyhlašování celkových výsledků, stejně jako v Cross Country tak i v...

číst více


20.3.2018

První závody CROSS COUNTRY v Ostravě

Sezóna DE CAMS 2018 se nezadržitelně blíží. Prvním podnikem odstartujeme 7. sezónu s ENDUREM CAMS při Cross Country v Ostravě 7.-8.dubna 2018. Nezapomeňte se včas přihlásit na...

číst více


9.3.2018

TEAMOVÉ LICENCE 2018

Pokud chcete aby byl ve výsledcích zobrazován váš team, je nutné požádat o "TEAMOVOU" licenci, přiložit seznam jezdců a uhradit příslušný poplatek -...

číst více


1.2.2018

KDO SE LETOS STANE 4. ŠŤASTNÝM MAJITELEM SKÚTRU HONDA CPX 125 OD AUTOMOTODROMU BRNO?

Stejně jako v předchozích třech letech máte možnost pokusit fortunu a odjed ze slavnostního vyhlášení Divize Endura CAMS s novým skútrem Honda CPX 125 od našeho partnera AUTOMOTODROMu...

číst více