ZAPRÁŠENÝ ŠIKLŮV MLÝN 14.5.2018

ZAPRÁŠENÝ ŠIKLŮV MLÝN
2.podnik mistrovství ČR a Poháru CAMS v areálu Šiklova mlýnu provázelo teplé, slunečné, ale velmi prašné počasí…
249 - 169 licenčních a 80 hobby jezdců na startu druhého podniku MČR, Poháru CAMS Cross Country OPEN 2018 a závodu O Pohár Šiklova mlýnu – další báječný víkend s motosportem!!!

Už páteční přejímky dávali jasný signál, že i druhý podnik bude mít velice hojnou účast jezdců, a to i přes souběžně konanými dalšími podniky podobného typu a rumunské Panoramy.
6 let práce na pilování organizace závodů pod vlajkou CAMS, systému rozjížděk a kategorií a sbírání pořadatelských zkušeností nese své ovoce a nejednomu z pamětníků dřívější slávy enduro sportu plesá srdce při pohledu na startovní rošt a výsledkovou listinu jednotlivých kategorií.
Již v Ostravě se sešlo na staru téměř 150 jezdců vlastnících licenci endura federace CAMS, ale vidět 169 jezdců s licencí ve výsledkových listinách je opravdu při cross country velice krásný zážitek. Je moc dobře, že jsou pryč doby, kdy stačilo v některých kategoriích přijet na závody a „pohárek“ byl doma. Jedinou šmouhou na snaze o organizování endura je markantně klesající zájem mládeže, a tak se již podruhé sešli v kategoriích Juniorů jen dva jezdci. Co se situací dělat je tématem výkonného výboru již delší dobu a budou muset nastat v těchto kategoriích změny, aby juniorské závodění těch nejmenších a nejmladších pilotů, neskončilo v propadlišti dějin. U dospělých je naštěstí situace opačná. Konkurence roste téměř ve všech kategoriích a stále příjemná a přátelská atmosféra s jasnými a konstantními pravidly "pro všechny jedním metrem" jsou motorem a bezpochyby i důkazem správné cesty.

A jak tentokrát dopadla naše akce - KAČKY PRO MARTINA – opět se vybrala úžasná částka 16.649,-Kč. Celkem se na dvou podnicích CAMS vybralo již úctyhodných více než 42.000,- Kč. I v Dobřanech a Rudníku bude možnost přispět. Všem, kdo vhodili jakýkoliv obnos do kasičky patří veliký dík.
Martin měl s námi na Šiklově mlýnu být, ale v sobotu ráno se omluvil. Jeho zdravotní stav nebyl zrovna optimální k absolvování tak dlouhé cesty a Martin se na pobyt mimo domov necítil úplně fit.

I přes středeční a čtvrteční celkový úhrn srážek okolo 35 mm se tentokrát od sobotního odpoledne na Šiklově mlýně extrémně prášilo. Ukropit trať o délce téměř 5 kilometrů nelze a ani pokus zavlažit startovní rovinku a prvních pár desítek metrů byl jen marnou snahou přemoci přírodu, která absencí jara mezi létem a zimou jasně vzkazuje nám pánům tvorstva, že je tu něco špatně.
Kapacita prostoru, vymezeného v areálu Šiklova mlýna pro trať cross country, byla vyčerpána do posledního metru, a tak nakonec dala celkovou délku necelých 5 kilometrů a do hry se vrátil opět, nově zrekonstruovaný, most přes příjezdovou cestu do areálu.
Nejrychlejší kola víkendu se v mistrovské kategorii pohybovala těsně nad sedmi minutami, a především v neděli tak měli diváci možnost sledovat dech beroucí bitvu Stanislava Čtvrtky (RD racing team) a Miloslava Škuty (Beta enduro team) o vítězství v absolutním hodnocení MČR. Hodinové souboje kolo na kolo a konečné vítězství Miloslava Škuty byl opravdu krásný sportovní zážitek a dle slov samotných aktérů šlo o bitvu, která prověřila rezervoár jejich vlastních sil. O tom svědčila vyčerpanost nejen samotných jezdců, ale i stav zadní pneumatiky Stanislava Čtvrtky, kterému evidentně úplně chybělo minimálně 20% původního designu terénní zadní pneumatiky.

Sobotní program odstartoval tradičně 100 minutový závod Pohárových jezdců a některých mistrovských kategorií, v jehož cíli se z vítězství radovali: Květoslav Kovář v MČR I. Veterán 50, Jan Kupka z Kovom Racing Teamu v kategorii MČR I. 80 OPEN, Jana Kořenková HAM ZLATÉ HORY zvítězila mezi ženami. Pohárovou E1 ovládl Jiří Lečbych z Enduro teamu Slovácko, E2 opanoval Tomáš Vašek, v E3 zvítězil Václav Jakubík, Miloš Lelek z MSK Motosport vyhrál kategorii Veterán OPEN a Luboš Dvořáček opět z MSK Motosport, byl nejlepší v kategorii Veterán 50.
Ve 12.30 hod. se na start postavili jezdci kategorií MČR I. a II. výkonnostní třídy, aby i se i oni utkali o další sadu mistrovských bodů do tabulku seriálu.
Byť pořadatelé vyvinuli maximální úsilí při přípravě trati a s využitím těžké techniky srovnali téměř všechny rozbité pasáže, již první závod se na trati značně podepsal. Následující dvouhodinovka tak značně prověřila za téměř letních teplot jak technickou, tak i fyzickou zdatnost všech jejích aktérů.
Cílem pak v jednotlivých kategoriích jako první projeli: Stanislav Čtvrtka z RD Racing v absolutním pořadí MČR a René Krompolc z Beta enduro teamu v kategorii Veterán OPEN. V MČR II. se z vítězství radovali Pavel Šmahel z SMX RACING TEAM Rudník v kategorii E1, Vítězslav Mráček v E2 a Radek Kodym z Beta enduro teamu.

Sobotní odpoledne se tradičně odehrává v režii pořadatele při závodech hobby jezdců a dvojic. Start letošního závodu „O Pohár Šiklova mlýna“ byl jako již tradičně, letos po sedmé, naplánován na 15.30 hod..
Dvouhodinovka na stejném okruhu jako předešlé závody dala všem 80 jezdcům pořádně zabrat. Z vítězství se nakonec radovali Jakub Pecold a Bohuslav Vráblik mezi dvojicemi Hobby, Miloš Klimeš a Radim Nossek v kategorii dvojice Elite, Radek Pečený mezi hobby veterány a Ondřej Mysliveček v kategorii Hobby OPEN.
Pro rekonstrukční a budovatelské aktivity na Šiklandu, byl bohužel letošní sobotní večer netradičně bez Extrém enduro night show, takže měli jezdci více odpočinku před nedělními boji o další seriálové body.

Nedělní ráno bývá při závodech federace CAMS vyhrazeno juniorům na strojích o obsahu 50 a 65 ccm.
Jak už jsem uvedl výše, bohužel letos je účast tristní, a tak se sešli jen dva jezdci v kategorii Junior 50. I tak si to oba piloti užili a vítězství si ze Šiklova mlýna odvezl Ondřej Kohut před Adamem Kupsou.
V 10.00 hod. se ke svému druhému víkendovému klání postavili na start jezdci některých kategorií MČR a všichni jezdci Poháru CAMS.
Již v sobotu při vyhlášení bylo jezdcům oznámeno, že se trať v neděli pojede v opačném směru oproti sobotě.
Tento krok je vždy po sobotních závodech námětem k diskusím, zda ano či ne, zda je to lepší či horší, zda se někomu jede lépe či hůře, ale každopádně je to pro jezdce vlastně zcela nový závod. Tak či tak, na jezdce čekal okruh víceméně stejné konfigurace jako v sobotu.
Co však na jezdce čekalo především, bez ohledu na to, jakým směrem se pojede, byly oblaka zvířeného prachu. Kdo tentokrát dobře neodstartoval mezi prvními, musel se probíjet stěnou šedých mračen a dohánět ztrátu vzniklou téměř nulovou viditelností prvních několika stovek metrů. Situace se o něco zlepšila až ve chvíli, kdy se jezdci rozprostřeli po celém okruhu. Počasí však neporučíme a oproti minulé vládnoucí garnituře se o to ani nebudeme pokoušet. Jednou prší, jednou je prach, ale vždy je to pro všechny stejné.

Po mávnutí šachovnicovým praporem brali největší počet bodů – Květoslav Kovář v MČR I. Veterán 50, Jan Kupka z Kovom Racing Teamu Liberec v kategorii 80 OPEN a Jana Kořenková v kategorii ŽENY.
V poháru si odvezli největší příděl bodů Michal Dvořáček z MSK Motosport v kategorii E1, v E2 zvítězil Tomáš Vašek, v E3 Václav Jakubík, v kategorii Veterán OPEN Miloš Lelek z MSK Motosport a v kategorii Veterán 50 Luboš Dvořáček MSK Motosport.
Poslední víkendový start byl naplánován na 12.30 hod..
Vidět byly souboje kolo na kolo, úžasné skoky na největší lavici offraoad arény, bohužel několik lehčích zranění, ale především kvalitní a vysoce hodnotný motosport. Především nejtěžší výjezd v lese (sobotní první sjezd) prověřil jezdecké schopnosti a zručnost, což kvitovala vynikající divácká kulisa zaplněného svahu.
Po dvou hodinách dramatických soubojů nakonec zvítězil v absolutním pořadí Miloslav Škuta z Beta enduro teamu. V hodnocení mistrovských veteránů byl nejlepším jezdcem Daniel Neumann. První příčky v MČR II. výkonnostní třídy brali: v E1 Pavel Šmahel SMX RACING TEAM Rudník, Vítězslav Mráček v kategorii E2 a mezi veterány byl v neděli nejrychlejší Petr Janeček.
Kompletní výsledkový servis najdete na stránkách časoměřičů - entry.timechip.cz.
V 15.30 hod. byly slavnostně vyhlášeny poslední víkendové výsledky a předány poslední poháry při cross country na Šiklově mlýně.
Chvíli po poslední rozloučení už zel přírodní areál Šiklova mlýna téměř prázdnotou a krom všudypřítomného prachu, který snad brzy spláchne déšť, byste stěží tipovali, že se zde odehrál další skvělý závodní víkend.
Ještě než jsme se rozloučili s panem domácím Liborem Šiklem, už nám nastínil své plány na vybudování zavlažovacího systému na offroadové části areálu, brzkou a kvalitní opravu trati, tak abyste se opět měli nač na Šiklově mlýně těšit a stejně jako tento víkend jste mohli uznale pokyvovat hlavou se slovy…ano tento pořadatel o nás závodníky opravdu stojí a dělá maximum, pro naší spokojenost.

Za tři týdny 26. a 27. května pokračuje seriál po dvou moravských podnicích poprvé v Čechách, a to konkrétně v západočeských Dobřanech u Plzně.
Závodní program bude časově tentokrát podřízen evropskému poháru horských kol, který se odehraje v odpoledních hodinách v přilehlé lokalitě Šlovického kopce.
Spolu s pořadateli doufáme a věříme, že účast jezdců bude opět tak vysoká, ne-li vyšší, jako tomu bylo na předešlých dvou podnicích MČR a Poháru CAMS Cross Country OPEN 2018.
Na viděnou v Dobřanech a Díky za účast a sportovní výkony všech jezdců na Šiklově mlýně a milou společnost těch co nezávodili a třeba jen fandili. 

Jiří Kučera
Předseda Divize Enduro

 
15.12.2018

MČR a POHÁR ENDURO a CROSS COUNTRY OPEN - ZMĚNY 2019

Nové žádosti o licence (jezdecké i teamové) pro rok 2019 již jsou ke stažení ZDE. Pro rok 2019 bude akceptováno datum lékařského vyšetření 17.12.2018 a novější. Nárokovat...

číst více


11.12.2018

MČR a POHÁR CROSS COUNTRY OPEN 2019 - NOVĚ ELEKTRO MOTORKY

Je čas přijmout fakt, že svět motorismu zasahují čím dál více nové technologie ať více či méně ekologické, a i svět závodění v motosportu bude v budoucnu méně či více...

číst více


6.12.2018

SPUŠTĚNÍ NOMINACÍ PRO ROK 2019

15.12.2018 budou spuštěny registrace startovních čísel pro rok 2019. Před spuštěním pro novou sezónu budou všechna data smazána!!! Je tedy zbytečné se před 15.12.2018 pokoušet o...

číst více


5.11.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ DE CAMS 2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ DE CAMS 2018 - VEČER PLNÝ EMOCÍ, VESELÍ A DOBRÉ NÁLADY...král je mrtev...ať žije král...7. sezónu divize endura CAMS máme definitivně a velmi úspěšně, za...

číst více


23.10.2018

FINÁLE v ŠIKLANDU - REPORT

Výsledky: zavody.endurotabor.eu Foto: tajflice.rajce.idnes.cz          ...

číst více


16.10.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SEZÓNY ENDURA A CROSS COUNTRY CAMS 3.11.2018 - ŠIKLŮV MLÝN

Již po sedmé se sejdeme na poslední party roku na Šiklově mlýně. Nebude chybět bohatý program po celý den. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v sobotu 3. listopadu 2018 od 17.00...

číst více


5.10.2018

POSLEDNÍ LETOŠNÍ PODNIK DIVIZE ENDURA CAMS - ES ŠIKLŮV MLÝN SE NEZADRŽITELNĚ BLÍŽÍ

20. – 21.10. 2018 SE ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH A VÍTĚZÍCH V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH JEDNOTLIVCŮ I DRUŽSTEV V ENDURU FEDERACE CAMS. Registrace je již v plném proudu na...

číst více


26.9.2018

ZÁVĚREČNÉ MČR A POHÁR CROSS COUNTRY v ÚPICI

7. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 HOSTIL SMX RACING TEAM RUDNÍK V ÚPICI - RADČI. LETOŠNÍM ABSOLUTNÍM MISTREM REPUBLIKY V CROSS COUNTRY SE STAL MILOSLAV ŠKUTA Z...

číst více


16.9.2018

MČR A POHÁR CAMS CC OPEN - POZVÁNKA NA FINÁLE V ÚPICI

VE VÝCHODOČESKÉ ÚPICI - RADČI SE O PŘÍŠTÍM VÍKENDU 22.- 23.září 2018 ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH ČR A VÍTĚZÍCH JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ VE VŠECH VYPSANÝCH TŘÍDÁCH SERIÁLU...

číst více


12.9.2018

ENDURO SPRINT ŠIKLŮV MLÝN 20.- 21.10.2018 - SPUŠTĚNA REGISTRACE

Byla spuštěna registrace na registrace.endurotabor.eu na letošní poslední podnik seriálu Endura CAMS na Šiklově mlýně. Veškeré info k závodu najdete v PP zde:...

číst více


5.9.2018

SPUŠTĚNA REGISTRACE CC ÚPICE

SPUŠTĚNA REGISTRACE MČR A POHÁR CAMS + HOBBY - ÚPICE 22.-23.9.2018 Na webu: entry.timechip.cz byla spuštěna registrace pro poslední díl seriálu MČR A POHÁR CASM CROSS COUNTRY OPEN...

číst více


4.9.2018

REPORT ZE ŠTERNBERKU+ODKAZ NA FOTO

KONEČNĚ JSME SE DOČKALI BLÁTIVÉHO ZÁVODU! 6. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 SE USKUTEČNIL V MORAVSKÉM ŠTERNBERKU POSLEDNÍ PRÁZDNINOVÝ VÍKEND. FOTO ZDE:...

číst více


29.8.2018

POZVÁNKA na CROSS COUNTRY ŠTERNBERK 1.-2.9.2018

6. DÍL MČR A POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 SPOLU SE ZÁVODEM "O POHÁR STAROSTY MĚSTA ŠTERNBERK" STARTUJE JIŽ TENTO VÍKEND 1.- 2. ZÁŘÍ VE ŠTERNBERKU Po dvou měsících letní...

číst více


28.8.2018

REPORT A FOTO Z OPAŘAN

JIHOČESKÉ OPAŘANY-NOVÉ DVORY HOSTILI 2. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁR CAMS ENDURO OPEN 2018 Když jsem byl měsíc před podnikem na prohlídce lokality a trati, bylo hned jasné, že si...

číst více