POD JEŠTĚDEM VE VESCI SE OPĚT ZÁVODILO NA TERÉNNÍCH SPECIÁLECH 3.7.2018

POD JEŠTĚDEM VE VESCI SE OPĚT ZÁVODILO NA TERÉNNÍCH SPECIÁLECH
5. díl Mistrovství ČR a Poháru CAMS se uskutečnil ve sportovním areálu Vesec 30.6. - 1.7.2018 a zájem o závody v severočeské metropoli byl rekordní. Celkem se v Liberci postavilo na start 335 jezdců od 4 do 70 let.
První prázdninový víkend se pod Ještědem odehrál v režii Kovom Racing teamu při MČR A POHÁRu CAMS Cross Country OPEN 2018.
Stejně jako školou povinní si i krotitelé terénních speciálů dojeli pro hodnocení za své výkony při 9. a 10. závodu letošní, zatím pouze prašné sezóny.
Ani v Liberci si letní počasí neudělalo prázdniny. I o minulém víkendu 30.6 – 1.7.2018 se prášilo, než aby se jezdilo na tolik oblíbených „kostičkách“.
V týdnu před závody se sice ochladilo a občasně zatažená obloha slibovala měkčí podklad a na východě republiky „rubalo“, ovšem Liberci se srážky obloukem vyhnuli a čtvrtečních pár kapek již nemohlo situaci zvrátit. Je však pravdou, že pro organizaci, návštěvnost diváků a spotřebě tekutin ve stánku u Ády a Jany slunko jen svědčilo. Nakonec prachu až zas tolik nebylo, neboť trať byla situována na loukách a přilehlých porostech.
Při stavění trati si pořadatelé dali letos opravdu záležet, a tak zúročili nabité zkušenosti předešlých ročníků a vlastní invenci. Přibyli nové úseky a v těch již známých byla trať vedena, tam kde to šlo, většinou zcela jinak, než si kdo mohl z minulosti pamatovat. Osobně i za mnohé anonce přítomných se trať klukům a děvčatům z Kovomu a jejich parťákům nadmíru povedla.

Už páteční přejímky, které se bohužel spustili až o půl sedmé vinnou složité prázdninové dopravní situace, dávali jasně najevo, že účast v libereckém sportovním areálu Vesec, bude opět více než utěšená.
V letošní sezóně se pravidelně podniků Cross Country pod vlajkami Českomoravské asociace motocyklového sportu účastní více než 250 jezdců, a ne jinak tomu bylo v Liberci.
Sobotní a nedělní závody nakonec navštívilo 314 jezdců + 21 dětí v hobby závodu dětí „O Pohár Kovom Racing Teamu“…celkem tedy ve Vesci závodilo 335 pilotů, což je nový REKORD v počtu závodících jedinců při podnicích Cross Country federace CAMS!!!

Závodní víkend otvírali v sobotu v 10.00 hod. svým startem jezdci POHÁRu CAMS a některých kategorií MČR.
Po 100 minutách, které jezdci strávili na 8010 metrů dlouhé trati si první plný bodový příděl vybojovali Květoslav Kovář, Martin Balatka, Michaela Polívková, Tomáš Holzapfel, Tomáš Vašek, Václav Jakubík, Libor Kučera a Pavel Kabát.
Ve 12.45 hod. se ke svému prvnímu libereckému startu postavili jezdci MČR I. a II. výkonnostní třídy a v cíli se nejvíc radovali Milan Engel, Rudolf Kavský (Beta enduro team), Vojtěch Sekanina (Enduro klub Palkovice), David Pabiška a Roman Körber. Oba účastníci Rallye Dakar zvítězili ve svých kategoriích.

Odpolední program patřil závodu „O pohár primátora města Liberec“, který je vypsán pro dvojice a hobby jezdce.
Dvouhodinovka se startem v 15.45 hod. přilákala početný dav diváků a fanoušků a jezdcům dala pořádně zabrat. Hned po prvním kole musel být zavřen nejsložitější sjezd, ve kterém docházelo k nebezpečným pádům, a to především po přecenění sil některých účastníků a vzájemnému riskantnímu předjíždění. Naštěstí kromě klíční kosti a naražené kyčle se nic vážnějšího v sobotu nepřihodilo.
Po projetí cílem se z vítězství radovali dvojice ve složení Milan Engel s Davidem Pabiškou v kategorii Elite a Tomáš Friedrich spolu s Filipem Fialou v kategorii Hobby. Mezi jednotlivci hobby byli v sobotu nejlepší Martin Liška v kategorii hobby OPEN a Petr Petříček mezi veterány nad 40 let.

Před sedmou večerní pak došlo na dekorování úspěšných jezdců. Slavnostního vyhlášení se účastnil i náměstek primátora města Liberec, pan Tomáš Kysela a jezdci si kromě pohárů odnesli i spoustu hodnotných cen, které pořadatel mohl věnovat díky podpoře partnerů podniku: HONDA DENÁR, PIVOVAR ROHZEC, FUSCH SILIKONE, FAJST, EVOLUTION GROUP CZ, SILNICE LK, MYCARGO, KOVOM ZÁMEČNICTVÍ, S.R.O., STIHL –ZAHRADNÍ A LESNÍ TECHNIKA LANŠKROUN S.R.O., K-SERVIS a KOBERCE ŠEFR.
Před pořadatele byl ještě nelehký úkol připravit trať na nedělní závod což s přehledem, byť značně vyčerpaní, zvládli na jedničku.

Nedělní ráno zalilo areál ve Vesci opět slunce a za jeho svitu se ke svému startu postavili na start v 8.30 hod. Junioři v kategoriích 50 a 65 ccm. Jediným jezdcem v kategorii 50 byl Samuel Stuchlík, a tak si po závodech odnesl pohár a ceny za první místo, v kategorii Junior 65 zvítězil Michal Klimeš před Přemyslem Plůchou.

V 10.00 hod. se ke svému druhému startu postavili opět jezdci POHÁru CAMS a některých kategorií MČR. Opět se bojovalo 100 minut a v cíli byli tentokrát nejlepší Květoslav Kovář, Martin Balatka, Michaela Polívková, Jakub Vlach, Tomáš Vašek, Jakub Václavík, Miloš Lelek a Luboš Dvořáček (oba z MSK Motosport).
Souběžně se závody dospělých se jel na dětské trati u dálnice závod hobby dětí a ve startovním poli čtyř různých kategorií se objevilo 21 juniorů.

Mistrovský závod v neděli ovládli Matěj Kudela (Beta enduro team), Rudolf Kavský (Beta enduro team), Vojtěch Sekanina (Enduro klub Palkovice), David Pabiška a Tomáš Vlk.

Stejně jako v sobotu se ještě jednou postavili na start jezdci v závodu „O pohár primátora města Liberec“.
Trať byla v některých úsecích zkrácena, a tak se také časy kol poměrně zkrátili. Závod byl vypsán na 100 minut a v jeho cíli se z vítězství mezi dvojicemi radovali František Medek s Radimem Prouskem v kategorii Elite a Michal Kulík s Vojtěchem Nýdrlem mezi dvojicemi hobby. Z jednotlivců hobby si pro největší pohár v neděli dojeli Milan Stránský v kategorii OPEN a Martin Pospíšil ve VETERÁNECH.

Stejně jako na předešlých závodech se i v Liberci vybírali mezi jezdci peníze pro zraněného Martina Berana, a navíc Kovom Racing team mezi návštěvníky vybíral dobrovolné vstupné. Nakonec se vybralo více než 9.000,- Kč, které sám pořadatel vloží Martinovi na transparentní účet.
Budeme doufat, že takový počin a takto lákající podnik je branou k dalším podnikům Cross Country pod libereckou dominantou, Ještědem.

Ještě jednou chci velmi poděkovat za všechny zúčastněné jezdce, návštěvníky a zastřešující federaci CAMS všem kdo měl na dalším skvělém víkendu s motosportem, byť malý díl zásluh a především pak pořadatelskému teamu z Kovom Racing Teamu Liberec.
Za velice vstřícnou a důležitou podporu, ochotu a pomoc při pořádání mistrovských závodů motocyklů ve Vesci, patří velký dík i samotnému městu Liberec a jeho představitelům.

Nyní následuje letní pauza v disciplíně Cross Country, abychom se k 6. podniku sešli první zářiový víkend ve Šternberku.
Do té doby se však uskuteční první dva podniky MČR a POHÁRu CAMS v Enduro OPEN a to konkrétně Enduro Sprinty ve Zlatých Horách a následně v Opařanech.
Na viděnou na dalších podnicích CAMS a do té doby se mějte co nejlépe.

Jiří Kučera
Předseda Divize Enduro
 


14.3.2019

INFO KE STARTU NOVÉ SEZÓNY DE CAMS NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ 23.-24.3.2019

8. sezóna Divize Endura CAMS startuje již příští víkend 23.-24. března 2019 podnikem MČR a Pohár CAMS Cross Country OPEN na Šiklově mlýně. Letošní sezóna dozná hned několika...

číst více


19.2.2019

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA CC ŠIKLŮV 23.-24.3.2019

1. ZÁVOD SEZÓNY 2019 CROSS COUNTRY OPEN 23.-24. BŘEZNA 2019 NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ - SPUŠTĚNY REGISTRACE!!! Dámy a Pánové, děvčata a chlapci...milý přátelé, právě jsme spustili...

číst více


28.1.2019

SKÚTR HONDA CPX 125 I V ROCE 2019!!!

NA KOHO SE LETOS USMĚJE FORTUNA A STANE SE 5. ŠŤASTNÝM MAJITELEM SKÚTRU HONDA CPX 125 OD AUTOMOTODROMU BRNO? Stejně jako v předchozích čtyřech letech budete mít i v roce 2019...

číst více


25.1.2019

NÁROK NA STARTOVNÍ ČÍSLO Z ROKU 2018

Od 1.2.2019 zanikne právo z roku 2018 na přednost při nominování startovního čísla. Od tohoto data nebude již na případný požadavek z minulosti brán zřetel a nominovat se bude možno...

číst více
15.12.2018

MČR a POHÁR ENDURO a CROSS COUNTRY OPEN - ZMĚNY 2019

Nové žádosti o licence (jezdecké i teamové) pro rok 2019 již jsou ke stažení ZDE. Pro rok 2019 bude akceptováno datum lékařského vyšetření 17.12.2018 a novější. Nárokovat...

číst více


11.12.2018

MČR a POHÁR CROSS COUNTRY OPEN 2019 - NOVĚ ELEKTRO MOTORKY

Je čas přijmout fakt, že svět motorismu zasahují čím dál více nové technologie ať více či méně ekologické, a i svět závodění v motosportu bude v budoucnu méně či více...

číst více


6.12.2018

SPUŠTĚNÍ NOMINACÍ PRO ROK 2019

15.12.2018 budou spuštěny registrace startovních čísel pro rok 2019. Před spuštěním pro novou sezónu budou všechna data smazána!!! Je tedy zbytečné se před 15.12.2018 pokoušet o...

číst více


5.11.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ DE CAMS 2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ DE CAMS 2018 - VEČER PLNÝ EMOCÍ, VESELÍ A DOBRÉ NÁLADY...král je mrtev...ať žije král...7. sezónu divize endura CAMS máme definitivně a velmi úspěšně, za...

číst více


23.10.2018

FINÁLE v ŠIKLANDU - REPORT

Výsledky: zavody.endurotabor.eu Foto: tajflice.rajce.idnes.cz          ...

číst více


16.10.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SEZÓNY ENDURA A CROSS COUNTRY CAMS 3.11.2018 - ŠIKLŮV MLÝN

Již po sedmé se sejdeme na poslední party roku na Šiklově mlýně. Nebude chybět bohatý program po celý den. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v sobotu 3. listopadu 2018 od 17.00...

číst více


5.10.2018

POSLEDNÍ LETOŠNÍ PODNIK DIVIZE ENDURA CAMS - ES ŠIKLŮV MLÝN SE NEZADRŽITELNĚ BLÍŽÍ

20. – 21.10. 2018 SE ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH A VÍTĚZÍCH V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH JEDNOTLIVCŮ I DRUŽSTEV V ENDURU FEDERACE CAMS. Registrace je již v plném proudu na...

číst více


26.9.2018

ZÁVĚREČNÉ MČR A POHÁR CROSS COUNTRY v ÚPICI

7. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 HOSTIL SMX RACING TEAM RUDNÍK V ÚPICI - RADČI. LETOŠNÍM ABSOLUTNÍM MISTREM REPUBLIKY V CROSS COUNTRY SE STAL MILOSLAV ŠKUTA Z...

číst více


16.9.2018

MČR A POHÁR CAMS CC OPEN - POZVÁNKA NA FINÁLE V ÚPICI

VE VÝCHODOČESKÉ ÚPICI - RADČI SE O PŘÍŠTÍM VÍKENDU 22.- 23.září 2018 ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH ČR A VÍTĚZÍCH JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ VE VŠECH VYPSANÝCH TŘÍDÁCH SERIÁLU...

číst více


12.9.2018

ENDURO SPRINT ŠIKLŮV MLÝN 20.- 21.10.2018 - SPUŠTĚNA REGISTRACE

Byla spuštěna registrace na registrace.endurotabor.eu na letošní poslední podnik seriálu Endura CAMS na Šiklově mlýně. Veškeré info k závodu najdete v PP zde:...

číst více