REPORT ZE ZLATÝCH HOR 18.7.2019

REPORT ZE ZLATÝCH HOR
NEJVĚTŠÍ PORCI ZLATA SI VE ZLATÝCH HORÁCH
VYDOLOVAL MATĚJ ŠKUTA
Z BETA ENDURO TEAMU

ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM VÍKENDU BYL VŠAK MAŤEJ KUDELA!!!

Po roce plném očekávání jsme se podruhé vydali do Zlatých Hor a odstartovali o víkendu 13.-14. července 2019 šestidílný seriál MČR a Pohár CAMS ENDURO OPEN 2019.

Již po loňské premiéře se dalo tušit, že půjde opět o ojedinělý a již nyní se dá říct i v budoucnu doufejme „kultovní“ endurový podnik, pořádaný skvělou partou zlatohorských příznivců terénního sportu pod vedením místní gynekologické kapacity Tondou Kořenkem.

Celý početný team pořadatelů si dal opět záležet do nejmenších detailů a z loňska nabité zkušenosti přetavili své úsilí v nádherný endurový podnik, okořeněný unikátním přejezdem po sjezdovce vrchu Příčný pod lany sedačkové lanovky, která mimochodem jezdila celý víkend zcela zdarma. A aby toho nebylo málo tak téměř šestikilometrový úsek byl vyšperkován lesními pasážemi s prudkými sjezdy i slušným odklonem vytýčené trati přejezdu. Letošní Enduro sprint ve Zlatých horách opravdu snese ty největší kritiky a více než dvanácti kilometrový okruh se dvěmy měřenými testy endurového charakteru, prověřil na úvod sezóny síly i zdatnost jednotlivých účastníků. Důkazem správného rozhodnutí se do Zlatých hor vrátit, byla zaplněná startovní listina čítající 242 účastníků kteří opět zaplnili místní sportovní a rekreační areál Bohéma.

Pořadatelé mysleli opravdu na vše a s až mateřskou pečlivostí ladili nejen testy a trať, ale i zázemí a jako třešničku na dort si pro nejmenší piloty nachystali i dětský závod který se uskutečnil mezi jednotlivými jízdami jejich starších kolegů.

Po loňské prověrce schopností místních i přespolních stavitelů testů se letos chlapci a děvčata přiklonili k pravdivému – méně je někdy mnohem více. Oba testy byly nejen náročné, ale i rytmické a do tempa, a tak jezdci již nehledali obsluhu kolotoče, aby si koupili další rundu. Opravdu pěkně byl namyšlen test „U Grilu“ ze kterého se celý víkend linuli báječné vůně – myšleno z grilu nikoliv testu.

Své kouzlo, fanoušky i odpůrce si pak našla i pasáž s extrémními prvky v testu „U hřiště“ která byla nejen pro skvělý přehled hojně obsypána diváky.

Největším zážitkem však bylo to že, všude a na každém kroku byla z pořadatelů cítit ochota, úsměv a zapálení pro uspořádání dalšího ročníku Enduro sprintu ve Zlatých Horách.

Co si pořadatelé naplánovali to i zrealizovali a budiž jim odměnou, že na podnik ve Zlatých Horách budou všichni jezdci, doprovod i návštěvníci vzpomínat jen a jen v dobrém a pevně věřím, že se do tohoto krásného koutu naší vlasti ještě mnohokrát, za endurem, vrátí.

Celý týden se na republiku pomalu posouvala mokrá fronta od západu a předpověď slibovala deštivý víkend.

Na většině území tomu tak skutečně i bylo a kolem zlatých hor se prý v sobotu čerti ženili.

Patrně odměnou za námahu a snahu (neboť si to zasloužíme) či notnou dávkou říkadel s duchovním zaměřením se kolem areálu Bohéma utvořil kruh a počasí nám bylo více než nakloněno. Pokud sprchlo tak v pátek večer, v sobotu chvilku při vyhlášení anebo v neděli, ale to bylo jen šest kapek ve dvou řadách.

Prostě Víkend s vůní benzínu, jak má být, a k tomu jako bonus, v krásném prostředí s milými a ochotnými lidmi.

Teď však již k tomu, proč se to, co jsem již popsal, vlastně konalo. Tedy ke sportovní stránce uplynulého víkendu.

Sobotní první letošní souboje o pódiová umístění, kvalitu a náročnost připravené trati okusili jako první jezdci mistrovských kategorií, na něž čekalo 5 okruhů a celkem 9 měřených testů. Spolu s nimi se o první pohárové body postavili na start i jezdci pohárových E1, E2 a E3 na které čekali kola čtyři a sedm měřených testů.

Po více jak třech a půl hodinách závodění si pak první letošní výtězství v jednotlivých třídách a kategoriích vybojovali tito jezdci. Pohár CAMS E1 ovládl Michal Sitta z EDURO KLUBU PALKOVICE, kategorii E2 opanoval Ivan Ročeň a pohárovou kategorii E3 ovládl Karel Kalina z ENDURO KLUBU PALKOVICE.

Ve třídě MČR II. byli nejlepší Jiří Lečbych z ENDURO TEAMU SLOVÁCKO E1, Vojtěch Sekanina z ENDURO KLUBU PALKOVICE v kategorii E2 a mezi veterána byl nejlepší Radek Bareš z MOTOCLUBu MILEVSKO.

Nejlepší podívanou však nabízeli mistrovské kategorie. Mezi veterány byl nejlepší Daniel Neumann. Ovšem ty nejzajímavější souboje se očekávali v nejprestižnějších třídách E1, E2 a v Absolutním pořadí.

Konkurence se tentokrát sešla opravdu velmi slušná, a tak nechyběla jména jako Vít Kuklík, Martin Volný, Jan Zaremba, Tomáš Koucký, Jiří Slischka, nebo vycházející hvězda našeho Endura Matěj Škuta.

V kategorii E1 si právě poslední zmiňovaný odnesl plný počet bodů za sobotní vítězství. E2 s náskokem téměř půl minuty vyhrál Martin Volný ze stejné stáje jako Matěj Škuta tedy BETA ENDURO TEAMu.

Nejcennější poháry se však rozdávají za umístění v absolutním pořadí bez rozdílu tříd.

A tady se děli věci. Celý den se bojovalo ve vteřinách, aby nakonec třetí příčku obsadil nestárnoucí mnohonásobný mistr ČR a Evropy Vít Kuklík z KRTZ Motorsport. Oproti loňsku si o jednu příčku pohoršila ikona severomoravských luhů a hájů Martin Volný z BETA ENDURO TEAMu.

Premiérovou výhru ale slavil ten nejmladší teprve 15-ti letý Matěj Škuta z BETA ENDURO TEAMu, jehož progres a talent obdivně sledovala opravdu početná divácká i jezdecká kulisa.

Po odjetí prvního závodu se na modifikované trati v prostoru hřiště odehrály souboje těch nejmladších jezdců v doplňkovém závodu vypsaném HAM Zlaté Hory. Vítězi byli všichni účastníci, a tak byli i po zásluze odměněni pohárky za bojovné výkony.

Ve 14.00 pak odstartoval druhý sobotní závod vypsaný n a4 kola a 7 měřených testů, ve kterém se představili jednak jezdci některých mistrovských a pohárových kategorií, a s nimi hobby jezdci o pohár měst Zlaté Hory. Kategorii Veterán 50 ovládl Zdeněk Halata z DUVAS-UNI s.r.o., v kategorii JUNIOR 80 si vítězství odvezl Miloš Klimeš z SMX RACING TEAMU Rudník, nejlepší Ženou byla Jan Kořenková z HAM Zlaté hory. V poháru si vítězství mezi veterány odvezl Tomáš Ručka z RD RACING a mezi pohárovými veterány nad 50 let byl nejlepší Radim Sukač z ENDURO KLUBU PALKOVICE.

Nejlepším hobby jezdcem byl v sobotu Martin Ficek. Kategorii veterán 40 ovládl Jiří Fejta a mezi těmi nejzkušenějšími nad 50 let zvítězil Jiří Beneš.

Dlužno ještě dodat, že všechny výsledky měli možnost všichni premiérově sledovat i online na http://zavody.endurotabor.eu

Kolem 18.00 projel poslední jezdec poslední časovou kontrolou, takže se mohlo v 19.00 vyhlašovat a odměňovat.

Při slavnostním vyhlášení, jak bývá dobrým zvykem, poděkovali jezdci pořadatelům bouřlivým potleskem.

Ten největší a nejemotivnější si však vysloužil, po krátké intenzivní přeháňce, Matěj Kudela.

Bojovnost a odhodlání tohoto mladého muže, který před devíti měsících přišel téměř o celé levé předloktí dohnala k husí kůži a možná i k slzám, nejednoho tvrdého enduráka.

Matěj je nejen pro mě (a jsem si jist, že ne jen pro mě) absolutním vítězem Zlatých Hor 2019!!!.

Po nezdolném rehabilitování, zkouškách, co vše je mladý člověk schopen unést a čemu všemu musí čelit, nelze nic jiného než hluboce smeknout. Odhodlání se poprat s tak vážnou situací a za devět měsíců se postavit na start Enduro sprintu na tak těžké trati a zdolat všech 5 kol, je pro mě vzorem a motivací nesedět doma v koutku a postavit se životním zkouškám čelem. Matěji jsi BOREC!!!.

Večer ještě zpříjemnila svými tóny známá kapela Proton a kolem půl noci již jezdci a pořadatelé nabírali síly na druhý závodní den ve Zlatých horách.

Nedělní ráno se pořadí závodů obrací a závodí se o kolo méně.

Na některých jezdcích byla vidět náročnost jak trati, tak i předešlého večera, ale i tak se na start postavilo opět téměř 200 jezdců.

Byť se od rána zdálo, že bude pršet, na výkony jezdců to nemělo žádný vliv. Ze sobotní trati se vynechal jeden složitý sjezd v přejezdu a na sekci s umělými překážkami několik prvvků.

V 9.00 vpustil pan starosta Zlatých Hor Ing. Milan Rác a po třech kolech a šesti měřených testech se v neděli radovali z plného bodového přídělu Zdeněk Halata DUVAS UNI s.r.o., Miloš Klimeš z SMX RACING TEAMu Rudník, Jana Kořenková HAM ZLATÉ HORY, Tomáš Ručka z RD RACING a Radim Sukač ENDURO OKLUB PALKOVICE v seriálových kategoriích.

V závodě hobby jezdců „O Pohár města Zlaté Hory“ si triumf odvezli Jiří Palacký, Josef Stuchlík a Jiří Beneš.

Ve 13.00 se pak k poslednímu letošnímu startu z rukou MUDr. Antonína Kořenka Phd. postavili jezdci MČR I, MČR II a POHÁR E1, E2 a E3.

Na konci dne si na nejvyšší stupínek vyskočili 2 x Matěj Škuta BETA ENDURO TEAM jenž vyhrál v Absolutním pořadí i svou kategorii E1, Martin Volný z BETA ENDURO TEAMu, Daniel Neumann, Justyn Janas, Vojtěch Sekanina z ENDURO KLUBU PALKOVICE a Radek Bareš z MOCLUBu MILEVSKO. V poháru CAMS se radovali Erik Neuwirth, Martin Salajka z GT2 MOTOSPORT a Karel Kalina z ENDURO KLUBU PALKOVICE.

Spolu s jednotlivci se při podnicích endura CAMS jede i seriál družstev kdy se sčítají všem třem jezdcům výsledky obou dnů. Poslední vyhlašování tedy patřilo těm nejlepším družstvům. 25 bodů do tabulky si vybojovali v MČR I družstvo BETA ENDURO TEAM ve složení Matěj Škuta, Miloslav Škuta a Martin Volný. V soutěži MČR II zvítězilo družstvo ENDURO KLUB PALKOVICE III v sestavě Vladimír Velička, Vojtěch sekanina a Lukáš Kuklík. Pohárová družstva ovládli Martin Salajka, Erik Neuwirth a Ctibor Kolouch z GT2 MOTOSPORT a spojenou kategorii MČR I VET 50 + 80 OPEN + ŽENY opanovalo družstvo DUVAS-UNI s.r.o/HAM ZLATÉ HORY v sestavě Zdeněk Halata, Zděněk Špaček a Jana Kořenková.

Na závěr je potřeba ještě jednou poděkovat pořadatelům z HAM Zlaté Hory za vlídnost a skvělou organizaci a doufat, že se ve Zlatých Horách setkáme i příští rok znovu u Enduro sprintu někdy v polovině července 2020.

Nyní na jezdce čeká měsíční pauza a pak už druhý podnik seriálu v Benešově u Prahy kam Vás zve KBS Team spolu s bratry Kuklíkovými do známého motoristického areálu na Kavčáku.

Přeji Vám hezké léto. Jiří Kučera

Výsledky ze Zlatých Hor najdete na: http://zavody.endurotabor.eu

Fotografie od Věrky Tajflové na odkazu: https://tajflice.rajce.idnes.cz/

Přihlášku do Benešova na odkazu http://registrace.endurotabor.eu/registrace/

Prohlédněte si fotogalerii ZDE


11.12.2019

Hlavní cenou v sezóně 2020 bude při závěrečném losování KTM EXC

Už pětkrát si šťastlivci ze závěrečného vyhlášení odvezli skútr Honda CPX 125. Od příští sezóny bude hlavní cenou ostrý závodní speciál KTM EXC. Díky podpoře Automotodrom...

číst více


12.12.2019

LICENCE, NOMINAČNÍ LISTINY + ZMĚNY PRO ROK 2020 POZORNĚ ČTĚTE!!!

7.12. zasedal VV DE CAMS, zhodnotil minulou sezonu, prodiskutoval a schválil změny pro následující sezónu: 1 – CELOROČNÍ LICENCE PRO ROK 2020 – ceny celoročních se nemění. Od...

číst více


14.11.2019

POZVÁNKA NA SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ

Osmá sezóna je úspěšně za námi a zbývá již jen dekorovat ty, jejich snažení vyústilo v umístění, na jedné z pěti nejvyšších příček v obou vypsaných disciplínách seriálů...

číst více


13.11.2019

CELKOVÉ VÝSLEDKY SERIÁLU CROSS COUNTRY OPEN 2019

KONEČNÉ POŘADÍ MČR CROSS COUNTRY OPEN 2019 MČR I. vykonnostní třídy ABSOLUTNÍ pořadí MČR EL 1 EL 2 VETERÁN OPEN VETERÁN 50 80 OPEN 50 JUNIOR 65 JUNIOR ELEKTRO...

číst více


4.11.2019

FINÁLE MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2019 JIŽ ZA TÝDEN 9.-10.11.2019 NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ

FINÁLE MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2019 A ZÁVOD "O POHÁR ŠIKLOVA MLÝNA - PODZIM 2019" JIŽ ZA TÝDEN 9.-10.11.2019 NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ. Přihlášky na https://entry.timechip.cz/...

číst více


30.10.2019

CELKOVÉ VÝSLEDKY SERIÁLU ENDURA

Zde naleznete celkové konečné výsledky seriálu Enduro 2019 po závodě v Šiklově mlýně. MČR I. vykonnostní třídy ABSOLUTNÍ pořadí MČR E1 E2 VETERÁN OPEN VETERÁN...

číst více


21.10.2019

PLATBA ES ŠIKLŮV MLÝN!!!

ŠIKLŮV MLÝN HLÁSÍ - VYPRODÁNO!!! Vzhledem k zájmu o start při Enduro Sprintu na Šiklově mlýně, žádáme tímto všechny, kdo jsou přihlášeni, k platbě startovného s odesláním...

číst více


11.10.2019

CROSS COUNTRY LETOS V OSTRAVĚ NEBUDE!!!

POZOR - ČTĚTE - SDÍLEJTE - CROSS COUNTRY LETOS V OSTRAVĚ NEBUDE!!! - ZMĚNA TERMÍNU I MÍSTA POSLEDNÍHO PODNIKU MĆR A POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2019. NÁHRADNÍ MÍSTO A TERMÍN -...

číst více


28.9.2019

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ SERIÁLU ENDURO CAMS

MČR I. vykonnostní třídy ABSOLUTNÍ pořadí MČR E1 E2 VETERÁN OPEN VETERÁN 50 80 JUNIOR ŽENY MČR II. vykonnostní třídy E1 E2 VETERÁN OPEN POHÁR...

číst více


25.9.2019

5. DÍL SERIÁLU ENDURA CAMS JIŽ PŘÍ3TÍ VÍKEND 5.-6.10.2019

ENDURO SPRINT NEVEKLOV - REGISTRACE I PŘÍPRAVY V PLNÉM...

číst více


25.9.2019

REGISTRACE ENDURO SPRINT ŠIKLŮV MLÝN 26.-27.10.2019

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA ZÁVĚREČNÝ PODNIK SERIÁLU ENDURA CAMS NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ...

číst více


17.9.2019

POZVÁNKA ES PALKOVICE 21.-22.9.2019

ES PALKOVICE JIŽ TENTO VÍKEND - 21.- 22.9.2019 4. podnikem MČR a POHÁR CAMS Enduro OPEN 2019 bude seriál pokračovat již tento víkend v Beskydech. Po roční pauze se opět sejdeme v...

číst více


8.9.2019

REGISTRACE ENDURO SPRINT PALKOVICE 21. - 22. září 2019

REGISTRACE PRO 4. PODNIK ENDURA CAMS V PLNEM...

číst více


2.9.2019

Průběžné výsledky MČR ENDURO OPEN 2019

Kategorie POHÁR CAMS E3 "PRŮBĚŽNÉ" pořadí...

číst více


29.8.2019

5. DÍL CC CAMS JIŽ TENTO VÍKEND V RUDNÍKU - PODPOŘTE MARTINA BERANA :-)

Nadcházející víkend se v Rudníku koná 5. díl seriálu MČR A POHÁRu CAMS CROSS COUNTRY OPEN. Kultovní záležitost v podkrkonoší…opět s nočním závodem do strmého vrchu a...

číst více